Leczenie zaburzeń erekcji u pacjentów mających depresję

Depresja zaliczana jest do najczęściej wykrywanych schorzeń u ludzi. Przejawia się nie tylko w sferze psychiki i emocji, ale również w ciele. Jednym spośród objawów psychosomatycznych symptomów tejże podstępnej choroby, będą zaburzenia erekcji u panów. Z uwagi na fakt, że obniżenie jakości seksualnego życia wpływa w sposób negatywny na proces wyjścia z depresji, kłopoty z potencją trzeba bezwzględnie zacząć leczyć.

Depresja – czym tak naprawdę jest?

Depresja jest czymś więcej, aniżeli trwającym dłuższy okres czasu pogorszeniem nastroju. Jest to zespół symptomów przeżywanych dość boleśnie przez dotknięta nimi osobę, bez względu na jej wolę, a przy tym także poczucie braku kontrolowania sytuacji. Osoba chora przeżywa własną bezradność i bezsilność.

Symptomami depresji są między innymi uczucie smutku, obniżenie nastroju, zmniejszenie chęci do działania, jak również obniżenie psychoruchowego napędu. Osoba dotknięta depresją wykonuje codzienne czynności dużo wolniej, aniżeli miało to miejsce jak dotąd, ma zaburzenia pamięci, koncentracji, odczuwa zwiększoną potrzebę płaczu, ale też innego wyrażania uczucia smutku.

Człowiek mający depresję nierzadko zaprzestaje dbania o siebie, jak i swoje otoczenie. To wyjątkowo trudna sytuacja nie tylko dla niego samego, ale również dla osób postronnych. Nie tylko u mężczyzn, ale również i u kobiet spada zdecydowanie zainteresowanie seksem. A kiedy dochodzi do jakiegoś zbliżenia, nierzadko osoby te nie odczuwają w ogóle żadnej satysfakcji z niego. U panów wystąpić mogą zaburzenia erekcji.

Kłopoty z potencją występujące po zażyciu leków

Zachowanie pełnej seksualnej sprawności w przypadku stanów depresyjnych jest bardzo trudne. Dzieje się tak także z uwagi na negatywny wpływ na potencję i libido, kiedy wykazywać mogą wybrane antydepresanty. Pacjenci decydujący się na leczenie psychiatryczne, mogą dużo wolniej odzyskiwać stan równowagi, jeżeli w seksualnej sferze ciągle zmagają się z kłopotami ze sprawnością.

Na wymienionym etapie leczenia to bardzo istotna kwestia, żeby o problemach z potencją i spadku libido poinformować lekarza specjalistę. Seks ma nieoceniony wpływ na hormonalną równowagę mężczyzn i kobiet. Pozwala na rozładowanie napięcia emocjonalnego i poczucie ukojenia w bliskości ze swoim partnerem. Niemniej jednak seks w żadnym wypadku nie stanowi lekarstwa na stany depresyjne. Żeby pacjent mógł odzyskać pełną równowagę, konieczne będzie przyjmowanie lekarstw nie tylko przeciwdepresyjnych, ale również środków na poprawę potencji. Niewątpliwie farmakoterapii na ogół towarzyszy również psychoterapia.

W jaki sposób leczone są zaburzenia związane z erekcją?

Środkami farmaceutycznymi, które stosuje się w przypadku leczenia impotencji u panów, są głównie inhibitory fosfodiesterazy typu piątego – organiczne chemiczne związku, które mają duży wpływ na wydzielanie się tlenku azotu w naszym organizmie. Bez względu na to, czy przyczyna zaburzeń związanych z erekcją ma organiczne pochodzenie, czy też psychologiczne, związki typu tadanafil albo sildenafil wykazywać mogą sporą skuteczność. W wypadku stanów depresyjnych w grę wchodzą oba wymienione tutaj czynniki – z jednej strony niechęć do podjęcia jakiejkolwiek seksualnej aktywności spowodowana stanami depresyjnymi, a z drugiej zaś zablokowanie wybranych mechanizmów naturalnych spowodowane zażywaniem wybranymi lekami. Połączenie obu wyżej wymienionych farmakologicznych środków znacząco ułatwia i przyspieszy proces leczenia. Pomoże również pacjentowi w odzyskaniu równowagi w seksualnej sferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *