Jak rozpoznać prawidłowy wzwód?

Prawidłowy wzwód to dla wielu mężczyzn podstawowy atrybut ich “męskości”. Z tego względu tak wielu panów zastanawia się, czy ich erekcja na pewno jest na odpowiednim poziomie. Elementem rozpoznawczym erekcji jest zwiększenie objętości oraz długości penisa. Wraz z wiekiem oraz z powodu różnego rodzaju czynników takich jak styl życia, potencja wśród mężczyzn maleje. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak rozpoznać prawidłowy wzwód. 

Co decyduje o osiągnięciu wzwodu przez mężczyznę? 

Grzbietowa strona prącia zawiera ciała jamiste. Są na nich specjalne jamki, które pod wpływem podniecenia seksualnego nasączają się krwią. Gdy jamki napęcznieją krwią, dochodzi do zwiększenia ich objętości. Żyły prącia są uciskane, a błona biaława się napina. Krew napływająca do prącia nie może już z niego wrócić. W prąciu znajduje się bardzo dużo krwi. Wszystko to sprawia, że dochodzi do wzwodu.

Jeżeli penis jest w stanie spoczynku, wtedy jego jamki nie są wypełnione krwią. Wtedy ścianki jamek są praktycznie całkowicie zapadnięte. Krew nie ma możliwości przepływania przez jamki, przepływa wtedy przez połączenia tętniczo-żylne. Kiedy erekcja się kończy, wtedy ma miejsce odpływ krwi. Uchodzi ona przez żyłę grzbietową i żyłę głęboką prącia.

Od czego zależy prawidłowy wzwód? 

Aby doszło do wzwodu, w męskim organizmie muszą zajść konkretne i niezwykle skomplikowane procesy. Cały ten mechanizm erekcji rozpoczyna się od mózgu. To on przekazuje dalej informację o pobudzeniu seksualnym. Właśnie wtedy naczynia krwionośne rozszerzają się, a do ciał jamistych prącia napływa krew. Jeżeli naczynia krwionośne u danego mężczyzny są niesprawne, wówczas osiągnięcie wzwodu często okazuje się całkowicie niemożliwe. Drożność i sprawność naczyń krwionośnych jest niezwykle istotna.

Następna fala wzwodu to zatrzymanie krwi w penisie. Jest ona tam magazynowana tak długo, jak długo odbywa się stosunek. Na samym końcu krew odpływa z prącia. Wtedy członek wraca do swojego standardowego rozmiaru oraz grubości. O prawidłowym wzwodzie decyduje kondycja naczyń krwionośnych. Jeśli krew dopływa do penisa zbyt wolno lub zbyt szybko, powoduje to zaburzenia wzwodu. Jeżeli enzym określany jako fosfodiesteraza piątego typu jest nadaktywny, wówczas napływ krwi do prącia jest praktycznie niemożliwy.

Wytrysk 

Wytrysk dzieli się na dwie podstawowe fazy. Pierwsza z nich to emisja, zaś druga nazywana jest wytryskiem właściwym. W trakcie emisji dochodzi do skurczenia się mięśni gładkich najądrza, nasieniowodów i pęcherzyków nasiennych. Wtedy nasienie przemieszcza się do cewki moczowej. Skurcze mięśni odprowadzających nasienie oraz przepony moczowo-płciowej mają miejsce dzięki włóknom współczulnym. Wszystkie te elementy prowadzą do wytrysku.

Jak zaradzić problemom ze wzwodem? 

Problemy ze wzwodem pojawiają się zwłaszcza u mężczyzn po 40-tym roku życia. Ma to związek ze zmniejszoną produkcją męskiego hormonu, testosteronu. Warto jednak wiedzieć o tym, iż zaburzenia potencji mogą dotykać również młodych mężczyzn. W ich przypadku czynnikiem prowadzącym do pojawienia się takich zaburzeń jest prowadzony tryb życia.

Jeżeli mężczyzna prowadzi stresujący tryb życia, niewiele śpi, niezdrowo się odżywia (produkty bogate w tłuszcze trans, cukier i sól szybko prowadzą do impotencji), to jest to recepta na szybką utratę zdolności do odbywania stosunków. Aby zachować sprawność seksualną na jak najdłużej, warto włączyć do swojej codziennej diety warzywa i owoce, pić dużo wody, sporo się ruszać, ograniczyć stres oraz zwiększyć ilość snu. Wielu mężczyzn doraźnie sięga także po specjalne tabletki na potencję https://www.aptekakamagra.pl/leki-na-potencje.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *